Elméleti művek – könyvek

CSÉPE : A katonai vezetés pszichológiája (fülszöveg)

 

A vezetési tevékenység sokrétű és bonyolult mechanizmusában milyen szerepet játszanak az emberi tényezők? Melyek azok a képességek, ismeretek és lélektani tulajdonságok, amelyek közrejátszanak abban, hogy a vezetési tevékenység — közelebbről a katonai vezetés — váratlan hatások ellenére is mind eredményesebb legyen?

Ilyen kérdésekre keres választ dr. Csépe József a katonai vezetés lélektanát elemző hazai és külföldi kutatások eredményeinek felhasználásával.

A szerző, munkája első részében a probléma elméleti megalapozását adja, elemzi azokat a motívumokat, amelyek hatást gyakorolnak a parancsnoki tevékenységre. A továbbiakban az emberi tényezők szerepét értelmezi és vizsgálat alá veszi a döntésmechanizmus folyamatát, ezen belül egy-egy szakasz tartalmát. Foglalkozik az idegi tevékenység sajátosságával, a káros hatások kiküszöbölésének lehetőségeivel.

A kötet szerzője különös gondot fordít a vezetési stílus kérdéseire, s eközben behatóbban elemzi a kapcsolatrendszer formáit, minőségét, a parancsnoki magatartás fontosabb jegyeit az eredményesség feltételei szempontjából. Szól a közösségek jelentőségéről, az állandó kommunikáció, a ráhatás, a meggyőzés szerepéről.

Dr. Csépe József könyve mind elméleti, mind gyakorlati szempontból időszerű, s a téma iránt érdeklődők haszonnal forgathatják.

 

Csépe

 


Vissza
Hadtörténeti Gyűjtemény
Vissza
Könyvek
Vissza
Elméleti művek