Elméleti művek – könyvek

A korszerű harc és az ember (fülszöveg)

 

E tanulmánykötet szerzői azokra a kérdésekre igyekeznek választ adni, hogy egy korszerű háború milyen pszichikai hatásokat vált ki a harcoló katonából, milyen módon kell lélektanilag is felkészítenünk katonafiataljainkat a harcra, ha azt akaratunk ellenére agresszív erők kirobbantanák. Kilenc tanulmány – a teljesség igénye nélkül – ad képet a lélektani felkészítés módozatairól, eszközeiről, arról, hogy milyen személyiségjegyeket kell kialakítani a hadseregbeli békeévek idején katonáinkban, s ehhez melyek a legcélravezetőbb módszerek.

A katonai szolgálat, a harckiképzés céljáról, az öntudatos fegyelem szükségességéről, a testi-lelki edzés módozatairól éppúgy szó esik e viszonylag szerény terjedelmű kötetben, mint a harctéri félelemről, szorongásokról, a tömegpszichózisról, a pánikról.

Végső soron e kötet a haditechnika–katona (gép–ember) viszonyának sokoldalú, lélektani problémáit igyekszik átfogni, a leglényegesebbeket bemutatni a katonai nevelés, kiképzés és csapatvezetés időszerű feladatainak megoldásához.

 

A korszerű harc és az ember

 


Vissza
Hadtörténeti Gyűjtemény
Vissza
Könyvek
Vissza
Elméleti művek