Elméleti művek – könyvek

MUNK : Katonai informatika a XXI. század elején (ajánló)

 

A katonai informatika, az informatika katonai alkalmazásának elmélete és gyakorlata, a múlt század utolsó harmadáig más szakterületekhez hasonlóan a tudományos-műszaki fejlődés elsőszámú színtere és az elért eredmények fő felhasználója volt. Az 1980-as években kibontakozó informatikai forradalom ezt az állapotot gyökeresen megváltoztatta. Az ezredfordulóra a katonai informatika számos területen a polgári alkalmazástól elmaradt, majd a jelentős biztonságpolitikai változások következtében egyik fő célkitűzéseként a polgári alkalmazás eredményeinek felhasználását, a polcról levehető megoldások alkalmazását fogalmazta meg.

A XXI. század új biztonságpolitikai kihívásai, a háborús és nem háborús katonai műveletek igényei új helyzetet teremtettek. A katonai alkalmazás sajátos igényei, az információs műveletek szerepének előtérbe kerülése, a hálózatközpontú elgondolások megjelenése a katonai informatika számára ismét megteremtették egy vezető alkalmazási terület, húzóágazat kialakulásának lehetőségét.

Ez a könyv átfogó képet kíván nyújtani a katonai informatika jelenlegi helyzetéről, beleágyazva az informatika általános kereteibe. Ennek során áttekinti és értékeli a szakterület terminológiai kérdéseit, bemutatja a szakmai és az ismeretterjesztő irodalomban előforduló értelmezéseket, valamint ismerteti a jelentősebb katonai informatikai rendszereket, alkalmazásokat és eszközöket. A szerző reményei szerint egyaránt hasznos olvasmány lehet a katonai informatikával foglalkozó szakemberek és az informatika kérdései iránt érdeklődő olvasóközönség számára is.

 

Munk

 


Vissza
Hadtörténeti Gyűjtemény
Vissza
Könyvek
Vissza
Elméleti művek