Hadseregek, fegyvernemek története – könyvek

Évkönyv, 2011 : [a Felderítők Társasága Egyesület kiadványa] (előszó)

 

DR. TÖMÖSVÁRY ZSIGMOND
NYÁ. DANDÁRTÁBORNOK

A FELDERÍTŐK TÁRSASÁGA KÖZHASZNÚ EGYESÜLET
ELSŐ ÉVKÖNYVE ALKALMÁBÓL

Tisztelt Bajtársak! Tagtársak!
Kedves Barátaim!

Jó szívvel ajánlom figyelmetekbe a Felderítők Társasága Közhasznú Egyesület első évkönyvét! Az évkönyv – a korábbi két konferencia-kiadványunkhoz képest – már nem csak a legutóbbi konferenciánk anyagait tartalmazza, hanem az elmúlt esztendő számos rendezvényéről is tájékoztatást nyújt, illetve szervezeti életünkkel kapcsolatosan fontosnak ítélt információkat is közöl mind a tagjaink, mind pedig az egyesületünk iránt érdeklődést tanúsítók számára.

Az évkönyv, amint azt a neve is mutatja, alapvetően egy év, jelen esetben a 2010. év eseményeit próbálja összefoglalóan elénk tárni, de szeretnénk, ha a múlt bemutatása mellett a jövőnek szóló, előremutató anyagokat is tartalmazna. Éppen ezért kerültek be évkönyvünkbe olyan anyagok is, mint például a következő esztendő – számunkra a kiadvány nyomdába kerülésekor már látható – legfontosabb feladatai, vagy esetenként több évre is tennivalót kínáló elképzeléseink.

Az elmúlt esztendő legfontosabb dolgai közül – a már említett soros konferencia mellett – helyet kapott benne az Elnökség és a Bizottságok által a 2010. évben végzett munkáról elfogadott beszámoló és a pénzügyi év teljesítéséről készített beszámoló, illetve a közhasznúsági jelentés. De helyet kapott benne a velünk együttműködő szervezetek közül például a Magyar Ejtőernyősök Bajtársi Szövetsége elnökének az egyesületünk ötéves fennállása alkalmából készített köszöntője is.

Az első évkönyvünk jelentőségét növeli az a tény, hogy annak megjelenésére a Felderítők Társasága Közhasznú Egyesület megalakulásának 5. évfordulója alkalmából kerül sor. Megítélésem szerint az elmúlt öt esztendő történései igazolták, hogy az egyesület létrehozása egy olyan, az egykori és a jelenlegi aktívan tevékenykedő felderítők/hírszerzők körében jelentkező valós igényt elégített ki, amely jelezte, hogy tagságunk részt kíván venni a szakmát foglalkoztató legaktuálisabb szakmai kérdések megvitatásában, és tapasztalatainkkal, esetenként konkrét javaslatok, ajánlások megfogalmazásával kíván hozzájárulni a jelen, illetve a jövő szakmai tevékenységének eredményesebbé tételéhez.

Az eltelt öt esztendő alatt egyesületünk neve bekerült a köztudatba, fokozatosan növekszik a szervezetünk iránt érdeklődést mutatók száma – ami a taglétszám folyamatos növekedésével is jól kimutatható. Rendszeresen részt veszünk a honvédelem ügyét támogató, hozzánk hasonló céllal tevékenykedő társadalmi szervezetek rendezvényein, konferenciáink iránt is folyamatos érdeklődést tapasztalhatunk, s egyre bővülő kapcsolataink is komolyabb reményekre jogosítanak bennünket.

Az együttműködő partnerek közül is kiemelten jó kapcsolatot ápolunk a Magyar Ejtőernyősök Bajtársi Szövetségével, és igen pozitívan formálódik kapcsolatunk a Magyar Tartalékosok Szövetségével is.

Külön szeretném megköszönni a Magyar Köztársaság Katonai Felderítő Hivatal vezetésének azt a hatékony és életünk sok területét érintő támogatását, amely jelentős mértékben hozzájárult egyesületünk munkájának és szakmai tevékenységének eredményességéhez.

Úgy vélem, hogy az Elnökség, a Bizottságok és a tagságunk által végzett munka során mindvégig igyekeztünk hűek maradni az Alapszabályban megfogalmazott célkitűzéseinkhez, és rendezvényeink döntő többségét a szakma történetének és a hagyományápolásnak, a jelenkor új típusú kihívásaival összefüggésben jelentkező szakmai feladatok eredményes teljesítése érdekében végzett feladatoknak, illetve a szociális és kegyeleti tevékenységünknek szenteltük.

Hogy mindezt milyen hatékonysággal és eredményességgel végeztük, azt a ti jogotok eldönteni. Évkönyvünk megjelentetésével e döntés meghozatalának megkönnyítéséhez is szeretnénk hozzájárulni.

Budapest, 2011 őszén

 

Katalógus Évkönyv, 2011 Tartalom
KATALÓGUS TARTALOM

 


Vissza Hadtörténeti Gyűjtemény Vissza Könyvek Vissza Hadseregek, fegyvernemek