Hírszerzés, kémkedés – könyvek

A nemzetbiztonság általános elmélete (bevezetés)

 

TISZTELT OLVASÓ!

A kiadvány a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) közös oktatási moduljaként oktatott „Nemzetbiztonsági alapismeretek” tantárgyra épülve, hiánypótló kiadványként az NKE mesterszakos és doktori képzésben részt vevő hallgatói és a téma kutatói számára nyújt elméleti ismereteket.

A szerzők között egyaránt megtalálhatjuk az NKE, Nemzetbiztonsági Intézetének hivatásos és nyugállományú tagjait, valamint a nemzetbiztonsági és rendészeti szervek szakértőit.

A jegyzet az alapismeretekre épülve mélyebb elméleti ismeretanyagot foglal magában a magasabb szintű képzés követelményeinek megfelelően. A tananyag nyílt formában került feldolgozásra, ezért szélesebb körben is hasznosítható, és ezáltal betekintést enged a nemzetbiztonsági kérdésekkel foglalkozók számára a terület szervezeti és feladatrendszerébe, hazai és nemzetközi összefüggéseibe, és elméleti megközelítésébe.

A jegyzet címéből adódóan a nemzetbiztonság elméleti alapjaival foglalkozik, és ennek során kitekintést nyújt a XXI. század korszerű nemzetbiztonsági szerveinek működésére, bemutatja néhány ország és nemzetközi szervezet feladatrendszerét, a biztonság védelmével kapcsolatos szervezeti változásokat. Összefoglalja a kötet az időszerű biztonsági stratégiákat, elméleteket, és a Magyarország nemzetbiztonsági rendszerével kapcsolatos ismereteket. Megismerhetjük a kiadványból a nemzetbiztonsági rendszereket és alrendszereket, valamint a hazai és nemzetközi válságok kezelésének, a védelem igazgatásának nemzetbiztonsági feladatait.

Reméljük, hogy a tananyag hasznos segítséget nyújt mind az NKE nemzetbiztonsági szakon tanuló hallgatói, mind a nemzetbiztonsági szolgálatok állománya és a nemzetbiztonság ügye iránt érdeklődők számára is.

Dr. Boda József vezérőrnagy
tanszékvezető egyetemi docens

 

Katalógus A nemzetbiztonság általános elmélete Tartalom
KATALÓGUS TARTALOM

 


Vissza Hadtörténeti Gyűjtemény Vissza Könyvek Vissza Hírszerzés