Hírszerzés, kémkedés – könyvek

A nemzetbiztonság elmélete a közszolgálatban (ajánló)

 

A titkok és rejtélyek feltárása, megoldása a történelem kezdete óta mindig is lázban tartotta az embereket. A titkok megőrzése vagy adott esetben felfedése, maga az információ birtoklása és az ehhez kapcsolódó ősi evolúciós ösztön, a kíváncsiság végigkíséri az emberiség történetét, s máig hétköznapi életünk szerves része. Talán ezért is övezi fokozott érdeklődés a titkosszolgálatok tevékenységét. Az Olvasó olyan tankönyvet tart a kezében, amely a nemzetbiztonsági szolgálatok történetét, a jelenkor nemzetbiztonsági szolgálatainak feladatait, továbbá a jövő biztonsági problémáit hivatott összegezni.

A mai kor emberét a megváltozott biztonságpolitikai helyzet, a terrorszervezetek tevékenysége, a háborúk, a személyes, a csoportos biztonság és a nemzetek megmaradása, fejlődése, továbbfejlődése érzékenyen érinti. A válságkörzetekben a fegyveres harcok, a terrorakciók, az aszimmetrikus és hibrid háború fenyegetése a nemzetbiztonsági szolgálatok ősrégi feladatát, az információszerzést állítja előtérbe. A célunk, hogy az ilyen kockázatok ellen is megfelelő biztonságot tudjunk garantálni, illetve a nemzetbiztonsági tudatosságot erősíthessük.

Jelen kiadványunkkal a nemzetbiztonsági szolgálatok és a titkos információgyűjtésre feljogosított szerveztetek munkájába szeretnénk bepillantást nyújtani, az összes hivatásrend számára összefoglalva a témához kapcsolódó tudásanyagot, a szükséges ismereteket. Reméljük, a kötet eléri a célját – csupán egy kérésünk lenne: a tudást adja tovább, gyermekeinek is!

 

Katalógus A nemzetbiztonság elmélete a közszolgálatban Tartalom
KATALÓGUS TARTALOM

 


Vissza Hadtörténeti Gyűjtemény Vissza Könyvek Vissza Hírszerzés