I. VILÁGHÁBORÚS KÖNYVEK

FARKAS : Katonai összeomlás és forradalom 1918-ban (fülszöveg)

 

Az Osztrák–Magyar Monarchia osztály- és népelnyomó államrendszerének elpusztulásáért, az első világháború befejezéséért és a béke megteremtéséért folytatott küzdelem fontos állomása a Duna-medencében élő népek évszázados harcának. Az elnyomott népek –, a Nagy Októberi Szocialista Forradalom eszméitől megtermékenyítve és ennek lelkesítő példája nyomán – 1918 őszén kivívták polgári demokratikus forradalmukat. Olyan államok alakultak ki, melyek a tőkés osztályelnyomás viszonyai között maradtak ugyan, de biztosították az önálló nemzeti fejlődés lehetőségeit.

Ebben a folyamatban kiemelkedő szerepet játszott a Monarchia fegyveres ereje. A Monarchia megdöntéséért és a békéért harcoló tömegeket nemcsak azáltal segítette, hogy fokozatosan levált az államhatalom oldaláról, hanem mint szövetséges, a fegyverek erejével biztosította a forradalom győzelmét.

Farkas Márton ennek a történelmi jelentőségű sorsfordulónak ábrázolására vállalkozott, s egyaránt felhasználta a nemzetközi szakirodalmat és a levéltárak még feldolgozatlan anyagát.

Katalógus Farkas Tartalom
KATALÓGUS TARTALOM

Vissza Hadtörténeti Gyűjtemény Vissza Első világháború Vissza Könyvek