Dél-Amerika


I. világháború utáni exodus során magyarok tömegei lepték el Dél-Amerikát. Trianon után különösen az elcsatolt területekrõl vándoroltak ki sokan. Számukat nem tudjuk pontosan, a regisztráció hiányosságai miatt.  A statisztikák csak a trianoni határon belülrõl érkezetteket tartotta magyarként nyilván.
 

Paraguay

1934 táján Bacsó István vezetésével megalakult a Paraguayi Magyar Kultúr Egyesület. A tagság fõleg földmûvesekbõl, iparosokból tevõdik össze, összejöveteleiket lakásokon tartották. Mivel sosem volt magyar nyelvû iskolájuk, ezért ma már szinte alig beszélnek magyarul.
 

Brazília

A dél-amerikai országok közül Brazíliában, különösen Sao Paulóban él a legtöbb magyar. A brazil törvények minden honosított számára szabadon biztosítják az új, brazilos hangzású névválasztás lehetõségét. Az egyszerû, kétkezi munkások számára valóban "El Dorádót" jelentett: egy-két év alatt milliomos gyártulajdonos vált belõlük. Ma a leggazdagabb magyar Brazíliában: Szabó József, lakatosból lett milliomos. A Sao Paolói Március 15. Egyesület vezetõségi tagja.
A kivándorolt nincstelen zsellérek pedig több száz holdas birtokot, fazendát szedtek össze. Az alábbi településnevek magukért beszélnek: Árpádfalva, Mátyáskirályfalva, Szentivánfalva, Rákóczifalva. A magyar kolónia ma is összetart, rendezvényeket szerveznek, együtt ünnepelnek.